Терапія

Захворювання органів дихання, гострі респіраторно-вірусні інфекції (ГРВІ)

Серед усіх захворювань, хвороби органів дихання реєструються найчастіше. Стрімке погіршення екологічної обстановки, підвищення рівня травматизму, що супроводжується ушкодженнями грудної клітки та органів грудної порожнини, зростання кількості онкологічних захворювань органів дихання, стреси, професійні шкідливості сприяють неухильному зростанню і омолодженню хвороб легенів.

2222222

ПРИЧИНИ РОЗВИТКУ ЗАХВОРЮВАНЬ ОРГАНІВ ДИХАННЯ:

1) інфекційна — віруси, бактерії, гриби, потрапляючи в організм, можуть викликати запальні захворювання органів дихання (бронхіт, пневмонію);

2) алергічна — безліч алергенів (пилкові, харчові, побутові і т.д.), з якими ми щодня контактуємо, сприяють розвитку бурхливої реакції організму на деякі алергени (бронхіальна астма);

3) аутоімунна — іноді в організмі відбувається збій, і він починає виробляти речовини, спрямовані проти власних клітин;

4) спадковий фактор — схильність до розвитку деяких захворювань може полягати в генетичному апараті (генах).

Говорячи про причини розвитку захворювань органів дихання, не можна не торкнутися сучасного спосіб життя. Паління, зловживання алкоголем, трудоголізм. Багато хто з нас належить до категорії офісних працівників. Якщо велика кількість людей довго перебуває в одному приміщенні (особливо погано провітрюваному), тоді істотно зростає ризик «підчепити» ГРВІ, бронхіт або пневмонію. Варто лише комусь одному прийти в офіс хворим, і всі його співробітники ризикують захворіти цим же захворюванням. Кондиціонер, який ми використовуємо для охолодження або зігрівання повітря, також сприяє тому, що мікроорганізми розмножуються і поширюються в приміщенні, викликаючи інфекційно-запальні захворювання (бронхіт, пневмонію, ГРВІ). Ксерокси і принтери, якими переповнені офіси, сприяють зниженню захисних сил організму, провокують розвиток алергічних захворювань, бронхіту і бронхіальної астми.

Звернення до лікаря зазвичай відбувається при появі характерних симптомів хвороб органів дихання: сухого або вологого кашлю, задишки у стані спокою або при фізичному навантаженні, нападів ядухи, болю в грудній клітці, підвищенні температури тіла. Нерідко хвороби органів дихання є випадковими знахідками при рентгенологічному обстеженні. Запідозрити те чи інше захворювання органів дихання можна вже на підставі скарг і аускультативної картини легень. Лікування хвороб легенів спрямоване на розрідження мокротиння, зменшення її кількості і полегшення евакуації з бронхіального дерева, розширення бронхів, зняття спазму бронхіальних м’язів, зняття запального процесу в бронхо-легеневій системи, нормалізацію газообміну в легеневій тканині. Найпростішими і и заходами профілактики хвороб легень є відмова від паління, здоровій спосіб життя і проходження планового огляду у терапевта один раз на рік. 

ХАРАКТЕРИСТИКА ОСНОВНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ОРГАНІВ ДИХАННЯ

25252

Бронхіт — запальне захворювання, що характеризується ураженням бронхів. Основний симптом бронхіту — кашель. Бронхіт може бути гострим і хронічним. Хронічний бронхіт діагностують в тому випадку, якщо кашель з виділенням мокротиння спостерігається не менше трьох місяців на рік протягом двох років і більше.

Пневмонія — гостре інфекційно-запальне захворювання, при якому вражається легенева тканина, в запальний процес втягуються альвеоли, і вони наповнюються рідиною. Причиною цього захворювання можуть бути різні збудники (віруси, бактерії, гриби). Пневмонія — захворювання, що характеризується важким перебігом. Поряд з загальним інтоксикаційними симптомами (підвищення температури тіла, загальна слабкість) при пневмонії спостерігається кашель, ядуха, біль у грудній клітці.

Бронхіальна астма — хронічне запальне захворювання дихальних шляхів з алергічним компонентом. У ході захворювання порушується прохідність бронхів, може звужуватися їхній просвіт. Бронхіальна астма проявляється припадками ядухи, кашлем, утрудненим диханням, хрипами.

Хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ) — запалення бронхів неалергічної природи, при якому відбувається звуження бронхів, внаслідок чого порушується нормальний газообмін в організмі. Основні симптоми ХОЗЛ — кашель вз виділенням мокротиння і ядуха.

У МЦ «Клініка професора С. Хміля» Ви можете отримати такі послуги: бакпосів виділень із носоглотки із встановленням чутливості до антибіотиків, лабораторне обстеження, консультація лікаря-терапевта.

Захворювання шлунково-кишкового тракту

Захворювання шлунково-кишкового тракту знайомі більшості населення ще зі шкільних часів і зумовлені в першу чергу нераціональним харчуванням.

Для того, щоб підтримувати всі процеси життєдіяльності, людині необхідна енергія. Отримати її можна з їжі. У шлунково-кишковому тракті відбувається первинна обробка, перетравлення їжі та утилізація її залишків. Процес травлення надзвичайно складний, у ньому беруть участь багато органів, які виробляють необхідні ферменти, гормони. А діями всіх органів керують головний мозок, ендокринна та імунна системи. Саме від правильності та ефективності процесів травлення залежить постачання інших органів і систем необхідними поживними речовинами. Кожен етап важливий і необхідний, тому будь-яке порушення може позначиться на стані організму в цілому.

ЩО Ж СПРИЯЄ ПОЯВІ ЗАХВОРЮВАНЬ ОРГАНІВ ТРАВЛЕННЯ?

Часте вживання  фаст фудів, газованих напоїв, смаженої, жирної, копченої їжі, напівфабрикатів , а також недостатнє споживання злаків, овочів, фруктів, морської риби, нежирних сортів м’яса, горіхів , погане пережовування призводять до виникнення таких захворювань як гастоезофагеальна рефлюксна хвороба, гастрит, гастродуоденіт, холецистит, стеатогепатоз, панкреатит, ентероколіт. Велику роль у прогресуванні цих захворювань відіграють стреси, паління, вживання алкоголю, погані екологічні умови.

Основними ознаками та симптомами при захворюваннях органів травлення є: біль в животі, який може виникати до або після їди, нічний біль, чітко локалізований або розлитий, може поширюватися на спину або нижче правої лопатки; нудота та блювання їжею, жовчю, кров'ю; проноси або закрепи, кал чорного кольору; гіркота в роті, сухість; печія; відрижка кислим, тухлим або повітрям; здуття чи бурчання в животі; хронічна втрата ваги.

324 700x400

РОЗГЛЯНЕМО НАЙБІЛЬШ ЧАСТІ ХВОРОБИ ТРАВНОЇ СИСТЕМИ

Езофагіт – виникає, коли запалюється слизова оболонка стравоходу. Це може бути викликане вживанням алкоголю, надто грубою, погано пережованою їжею, опіками. Такі захворювання шлунково-кишкового тракту, як езофагіт, проявляються досить сильним болем, дискомфортом. Може виникати відчуття печіння, блювання, іноді навіть з домішками крові.

Хронічний гастрит – найбільш поширене захворювання ШКТ. Раніше вважалося, що гастрит – це хвороба студентів і людей з шаленим ритмом життя, які харчуються нерегулярно і неправильно. Сьогодні ж абсолютно точно відомо, що переважна більшість гастритів викликає бактерія Helicobacter pylori. Хелікобактерна інфекція одна з найбільш поширених у світі. Хронічний гастрит – це запалення слизової оболонки шлунка. Насправді це захворювання, яке може мати дуже серйозні наслідки. Спочатку порушується всмоктування різних корисних речовин, наприклад, вітаміну В12. Дефіцит цього вітаміну призводить до розвитку анемії. Якщо не лікувати гастрит, то може розвинутися атрофічна форма, яка вважається передраковим станом.

Хронічний дуоденіт і хронічний коліт – це запалення слизових оболонок відповідно дванадцятипалої кишки і товстого кишечника.

Холецистит або гострий холецистит – це запалення жовчного міхура. Жовчний міхур - це невеликий орган грушоподібної форми, розташований під печінкою. Він зберігає жовч, що виробляється в печінці і відправляє її в потрібний момент в дванадцятипалу кишку. Жовч допомагає в перетравленні жирів. Холецистит є серйозним захворюванням, яке потребує негайного лікування, іноді навіть хірургічного.

Хронічний панкреатит – це запалення підшлункової залози, яке при відсутності лікування призводить до необоротного пошкодження органа. Підшлункова залоза розташована позаду шлунка, вона виробляє хімічні речовини,так звані ферменти, необхідні для перетравлення їжі. Вона також виробляє гормони- інсулін і глюкагон. При запаленні підшлункова залоза пошкоджується і вже не в змозі виробляти потрібну кількість цих біологічно активних речовин, а, отже і організм не може перетравити їжу. Пошкодження ділянок підшлункової залози, що виробляють інсулін, може спричинити виникнення цукрового діабету. Факторів, що впливають на розвиток хронічного панкреатиту, може бути багато. Найвагомішимі з них – спадковість та алкоголізм. Вчасне звернення до лікаря допоможе Вам уникнути важких наслідків.

Виразкова хвороба найчастіше виникає у слизовій оболонці шлунка або в частині тонкого кишечника, що називається дванадцятипалою кишкою. Не існує конкретного першоджерела, що викликає виразкову хворобу. Проте, зрозуміло, що виразкова хвороба є результатом порушеного балансу між вистиланням дванадцятипалої кишки чи шлунка та травними соками, що агресивно на неї діють. Провідну роль у виникненні захворювання відіграє мікроорганізм хелікобактер пілорі. Не варто очікувати, що виразка загоїться сама собою. Якщо не лікувати, виразки можуть привести до серйозних проблем зі здоров’ям, у тому числі до кровотечі, перфорації (отвір через стінку шлунка).

prichini yazvi zheludka

Не можна ігнорувати сигнали свого організму про наявність проблеми. Подолати захворювання без шкоди для себе та свого організму можна лише під наглядом кваліфікованого лікаря. У нашій клініці Ви можете пройти ультразвукову діагностику органів черевної порожнини; лабораторну діагностику для виявлення функціональних порушень органів травлення, наявність Helikobacter pylori, паразитарних уражень; отримати консультацію лікаря-терапевта, який проаналізує Ваші скарги, результати обстежень, дасть поради відносно харчування і проведе медикаментозну корекцію даного стану організму.

Захворювання сечо-видільної системи

Хвороби нирок досить різноманітні за своїм походженням, проявами і наслідками для організму. Найбільш частими є запальні захворювання нирок, які частіше зустрічаються у жінок (пієлонефрит, гломерулонефрит). Сечокам'яна хвороба зустрічається однаково часто у представників обох статей у віці старше 40 років.

МОЖНА ВИДІЛИТИ РЯД ОСНОВНИХ ПРИЧИН, ЩО ПРИЗВОДЯТЬ ДО ТИХ ЧИ ІНШИХ ХВОРОБ:
Бактеріальна інфекція. Бактерії, потрапляючи в нирки, розмножуються там, викликаючи запалення. У разі подальшого прогресування хвороби і відсутності лікування з'являються гнійники (абсцес нирки). Розвитку бактеріальної інфекції сприяє порушення відтоку сечі з нирок.

Порушення обміну речовин і хімічного складу сечі є основною причиною виникнення сечокам'яної хвороби. При цьому в мисках формуються камені, які можуть порушувати відтік сечі, травмувати слизову оболонку нирок і сечоводів. Це сприяє приєднанню вторинної бактеріальної інфекції.

Порушення кровотоку в судинах нирок. Наявність атеросклеротичних бляшок зменшує діаметр судини і призводить до недостатнього надходження крові до клітин нирок, розвивається метаболічна нефропатія. Цей процес може тривати роками без будь-яких проявів.
Інтоксикація організму. Токсини, що циркулюють у крові, викликають порушення обміну речовин в нирках, розвивається токсична нефропатія. Це
зворотній процес, який проходить після припинення впливу токсинів.

Гемоліз — стан, при якому відбувається руйнування еритроцитів і вихід гемоглобіну в кров. Він осідає в клубочках нирок і порушує їхню роботу. Як результат, розвивається небезпечний стан — гостра ниркова недостатність.

Аутоімунний процес. В результаті збою в імунній системі виробляються антитіла проти клітин нирок, що призводить до розвитку запалення, як результат —  гломерулонефрит.

Порушення дозрівання нирок у внутрішньоутробному періоді призводить до формування аномалій форми (підковоподібна, роздвоєна нирка), положення (опущення нирки) або кількості (одна чи навпаки додаткова нирка). Зрощення канальців нирок з утворенням кіст називається атрезія.
Травмуючі чинники. Забій, колоті або різані рани викликають пошкодження ниркової тканини з порушенням її функції.

  СИМПТОМИ ХВОРОБ НИРОК

stupenya gdronefrozu perebg hvorobi dagnostika ta lkuvannya 771

Симптоми захворювань нирок можна умовно розділити на місцеві та загальні. До місцевих симптомів належать ті, виникнення яких безпосередньо пов'язане з нирками: біль в попереку, може бути з одного або двох боків, може мати інтенсивний нападоподібний характер або бути тупим, ниючим; зменшення кількості сечі (зниження добового діурезу) або повна її відсутність, переважання нічного сечопуску ; зміна кольору сечі, поява крові в сечі. Загальні симптоми, які можуть з'являтися при захворюваннях нирок такі: підвищення температури тіла, загальна слабкість, головний біль і ломота в суглобах — є результатом інтоксикації (попадання токсинів в кров) ; підвищення системного артеріального тиску вище 140 / 90 мм рт. ст. ; поява «мішків» під очима, набряк тканин обличчя після сну.

Щоб найбільш точно визначити хворобу нирок проводиться додаткова лабораторна та інструментальна діагностика, яка включає:
1. Клінічний аналіз крові —  вказує на запальну природу захворювання за рахунок підвищення кількості лейкоцитів і швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ).
2. Імунологічний аналіз крові. Підвищення титру антитіл до ниркови
х клубочків і поява С-реактивного білка (СРБ) є специфічними маркерами гломерулонефриту.
3. Клінічний аналіз сечі —  це універсальний аналіз, який допомагає діагностувати захворювання нирок. Визначається білок у сечі, її питома
густина. Під мікроскопом визначається кількість лейкоцитів і еритроцитів . Для бактеріального запалення нирок характерна поява бактерій в сечі. Формування каменів у нирках проявляється наявністю в осаді кристалів солей.

4. Ультразвукове дослідження (УЗД) нирок — інструментальний метод діагностики, що дозволяє побачити зміну форми і положення нирок (аномалії розвитку), наявність каменів при сечокам'яній                                                                                                                                                              хворобі і наявність пухлин, кіст.

Тільки на основі результатів досліджень і симптомів захворювання лікар може зробити остаточний висновок. В нашому медичному закладі Ви маєте змогу обстежитись за допомогою апарату ультразвукової діагностики, пройти лабораторні тести, отримати кваліфіковану допомогу лікаря-терапевта та лікаря-уролога.

Консультація перед плануванням вагітності

ОБСТЕЖЕННЯ НА ЕТАПІ ПЛАНУВАННЯ ВАГІТНОСТІ

В багатьох країнах світу існує традиція, що молода пара, яка вирішила одружитися, обов’язково має пройти обстеження у лікаря. У нас ще донедавна жінки приходили до гінеколога лише для того, щоб стати на облік з приводу вагітності. Сьогодні вже здоровий глузд перемагає в більшості випадків, і подружні пари заздалегідь починають готуватися до найвідповідальнішого кроку в житті — народження дитини.

4130 73140 1

Пара, яка готується до вагітності, повинна пройти повне медичне обстеження ще до моменту запліднення, щоб попередити можливі проблеми в майбутньому. Тому, якщо ви плануєте створити сім'ю і в подальшому мати дитину, необхідно завчасно потурбуватись про нормальний перебіг вагітності, а надалі — і про здоров’я майбутнього малюка.

В Україні з 2002 року діє постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження порядку здійснення добровільного медичного обстеження осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу". Медичне обстеження осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, проводиться тільки за їх бажанням і з метою визначення стану їхнього здоров'я для профілактики захворювань, небезпечних для подружжя та їхніх нащадків.Проводиться воно згідно з переліком видів медичного обстеження осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу.

ОБОВЯЗКОВИМИ Є:

♦ консультації лікаря-терапевта, лікаря-акушер-гінеколога, лікаря-уролога, лікаря-генетика, лікарів кабінетів планування сім'ї;

♦ клініко-лабораторне обстеження: загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, аналіз крові на цукор, аналіз крові на сифіліс, аналіз крові на ВІЛ, флюорографія органів грудної клітки, бактеріологічне і цитологічне дослідження матеріалу з піхви (у жінок), бактеріологічне дослідження матеріалу з уретри (для чоловіків).

ЗА ПОКАЗАННЯМИконсультації лікарів інших спеціальностей, додаткові види клініко-лабораторного обстеження.  Відомості про результати медичного обстеження повідомляються лише особам, які пройшли обстеження.

Але, на жаль, ще небагато  пар, які планують одружитись, проходять обстеження. Для того щоб це стало звичним, потрібен час. Дається взнаки менталітет наших людей по відношенню до свого здоров’я і до здоров’я партнера.

Загальновідомо, що здорові діти народжуються у здорових батьків. Ще більше це актуально, якщо у родині в когось були вроджені вади, післяпологові ускладнення. Вчасна інформація про патологію дає позитивні результати вподальшому. То ж не слід забувати один важливий аспект — право дитини народитися здоровою. Це право не залежить від самої дитини і може реалізовуватися лише в разі виконання певних умов її батьками, родиною. Жодна з перерахованих сторін не зацікавлена в порушенні цього права і в майбутньому народженні хворої дитини. Але вроджені вади розвитку, спадкова патологія, внутрішньоутробні інфекції є провідними причинами мимовільних викидів, мертвонародження, смертності і захворюваності дітей першого року життя .

Отже, для народження бажаних здорових дітей, для збереження жіночого здоров'я, для досягнення гармонії в психосексуальних стосунках між подружжям, для здійснення Ваших життєвих мрій потрібно обов'язково планувати створення сім'ї та майбутню вагітність. А зробити це можна у МЦ «Клініка професора С. Хміля».

Лікування супутньої патології у вагітних

ЛІКУВАННЯ СУПУТНЬОЇ ПАТОЛОГІЇ У ВАГІТНИХ

Вагітність — найпрекрасніший період у житті жінки. Відомо, що здорові діти народжуються у здорових батьків. Тому вперше жінка повинна звернутися до терапевта ще на етапі планування вагітності. Різні захворювання внутрішніх органів, навіть якщо вони не проявляються клінічно, можуть стати серйозними перешкодами у вирішенні питання про допустимість вагітності. Причини з яких існують проти покази є кілька, їх можна поділити на тимчасові і категоричні.

При тимчасових протипоказах жінка зможе відчути радість материнства, але через певний проміжок часу. Сюди належать загострення хронічних та інфекційні захворювання, період медикаментозного лікування. Також не рекомендовано протягом року після перенесених оперативних втручань планувати вагітність, оскільки, в цей час організм слабкий і повинен  відновити сили. Інша група — категоричні протипоказання. Існують 60 соматичних і 14 психічних хвороб при яких вагітність є категорично забороненою. В першу чергу, це проблеми, пов’язані з роботою серцево-судинної системи, зокрема вади серця з вираженою декомпенсацією кровообігу, злоякісна артеріальна гіпертензія, яка не піддається медикаментозній корекції, перенесені інфаркт, транзиторна ішемічна атака. Вагітніть при такій патології пов’язана  не тільки з ризиком для здоровя майбутньої мами, а й внутрішньоутробного стану плода. Проте остаточне рішення про можливість настання  і збереження вагітності вирішується в кожному випадку індивідуально.

bol vnizu zhivota zlva pri vagtnost prichini lkuvannya 666

Якщо ж жінка уже вагітна, то згідно з протоколами Міністерства охорони здоров’я Українм, вона повинна відвідати терапевта двічі:

♦ Перший раз до 12 тижня, щоб виявити наявність хронічних захворювань, скласти план спостереження жінки, визначити наявність протипоказань до виношування.

♦ Другий раз на 30 тижні, коли жінка йде в передпологову відпустку.

Проте враховуючи той факт, що кожна друга жінка хворіє на якісь супутні захворювання, терапевт разом з акушер-гінекологом  спостерігає вагітну з моменту взяття на облік і до пологів.

Серед тарапевтичних патологій, які найчастіше зустрічаються у вагітних слід виділити печію, набряки, анемію, артеріальну гіпертензію, нефропатію, безсимптомну бактеріуріюНіщо не повинно затьмарювати радісного відчуття материнства. Але якщо все ж таки і під час вагітності виникли проблеми зі здоров’ям, не довіряйте їхнє вирішення сусідці, провізору чи власній інтуїції. Краще звернутися до лікаря-терапевта у МЦ «Клініка професора Хміля», який проаналізує всі причинно-наслідкові зв’язки, кваліфіковано проконсультує Вас і призначить найбезпечніші і найнеобхідніші ліки.

Як стати донором сперми?

Донором може стати будь-який чоловік психічно і фізично здоровий, будь-якої національності та віросповідання.

Детальніше

Як стати донором ооцитів?

Як стати донорм яйцеклітин?

Донорство – це одне з найбільш благородних і гуманних рішень у житті людини. Ставши учасником програми донації яйцеклітин, ви зможете подарувати щастя материнства жінки, що живе в постійній надії, але не має власних можливостей для зачаття дитини.

       Детальніше

Як стати сурогатною мамою?

Сурогатне материнство – це один із методів лікування безпліддя, при якому ембріони отримані в циклі запліднення in vitro, переносять в матку жінки, яка генетично не пов’язана з цими ембріонами, для подальшого виношування та народження дитини.

Детальніше